Dobra apteka – czyli jaka?

Czy wiesz, czym powinna wyróżniać się dobra apteka? Po pierwsze: powinna gwarantować dostęp do szerokiego asortymentu leków. Po drugie: powinna świadczyć swoje usługi nie tylko w dni powszednie, ale także w dni kiedy zwykłe sklepy są zamknięte. Dobra apteka w porozumieniu z innymi tego typu placówkami w danym mieście powinna pełnić dyżury nocne i świąteczne. Choruje się przecież nie tylko od poniedziałku do piątku, ale także w święta i dni ustawowo wolne od pracy.

Kolejnym wyznacznikiem dobrze działającej apteki są kompetentni sprzedawcy. To oznacza, że każda z osób sprzedających leki w takim miejscu powinna mieć nie tylko odpowiednie kwalifikacje, które pozwalają jej sprzedawać leki, ale także dużą wiedzę, dzięki której będzie mogła bez trudu doradzać, jakie leki w danym momencie należy zastosować. To ważne, szczególnie wtedy, gdy do punktu aptecznego zgłasza się osoba, która nie była na konsultacji lekarskiej. Wtedy to zadaniem farmaceuty jest doradzić, który lek pomoże poradzić sobie z określonym objawem. Miejmy świadomość, że często w aptekach zdarza się, że brakuje określonego leku.

W takich sytuacjach aptekarz zaproponuje pacjentowi zamówienie leku i możliwość jego odbioru w późniejszym terminie. Czasem jednak pacjent lek musi zażyć jak najszybciej. W takich sytuacjach można skorzystać z usług jakie świadczy apteka online. Taka forma korzystania z pomocy jest bardzo szybka i nie wymaga od pacjenta wychodzenia z domu. Każda dobra apteka internetowa posiada wszelkie zezwolenia i certyfikaty. Posiada także szeroki asortyment. Jeśli jednak apteka nie jest w stanie zapewnić wszystkich lekarstw, o które prosi pacjent, powinna wskazać inne miejsce, gdzie lek, o który pyta pacjent można zamówić.

Dodaj komentarz