Podstawowe zalety masażu

Taka terapia staje się obecnie coraz bardziej powszechna. Jest uważany za główny środek leczenia. Obejmuje praktyczne techniki zwiększania krążenia, łagodzenia napięcia, zmniejszania stresu, łagodzenia stanów lękowych, poprawy snu i promowania relaksacji w całym ciele. Obszary tkanki miękkiej obejmują mięśnie, ścięgna, tkankę łączną.

Relaksacja

Masaż bardzo pomaga w relaksacji. Kiedy ciało jest napięte i pod wpływem stresu, wytwarza niezdrowe poziomy dobrze znanego poziomu hormonu stresu, kortyzolu, który może się przyczyniać do przybierania na wadze, bezsenności, problemów trawiennych i bólów głowy. Wykazano, że taka terapia zmniejsza poziom kortyzolu w organizmie.

Mniejszy stres

Masaż może pomóc nie tylko w łagodzeniu stresu, ale również pomaga podnieść poziom energii i zmniejszyć ból. Może też nas pobudzić do działania, zarówno w sensie fizycznym, jak i emocjonalnym.

Mniejsze ciśnienie krwi

MasażStwierdzono, że regularne sesje masażu zmniejszają ciśnienie krwi. Konsekwentnie stosowany masaż zmniejsza zarówno ciśnienie skurczowe, jak i rozkurczowe. Może też zredukować źródła, wyzwalające lęk, wrogość, napięcie i depresję. Przyczynia się też do obniżenia ryzyka ataków serca, udaru, niewydolności nerek, a także wielu innych problemów zdrowotnych.

Rozluźnienie mięśni

Taka terapia ukierunkowana jest na źródło bólu organizmu poprzez wyeliminowanie napiętych mięśni, zwiększenie elastyczności i zapewnienie odprężenia mięśni i całego ciała. Masaż sprzyja krążeniu w uszkodzonych lub zranionych mięśniach, co zwiększa ilość składników odżywczych i tlenu w uszkodzonych tkankach. Zwiększona aktywność miejsc, dotkniętych chorobą, zmniejsza sztywność i obrzęk w mięśniach i stawach, tym samym zwiększając ich elastyczność i zmniejsza ból.

Poprawa krążenia

Masaż poprawia krążenie. Prawidłowe krążenie przynosi uszkodzonym, sztywnym i napiętym mięśniom, bogate zaopatrzenie w krew, której potrzebują, aby szybciej się goiły. Ta terapia promuje lepszą cyrkulację dzięki użyciu ręcznego nacisku, który przenosi krew przez uszkodzone i napięte mięśnie ciała.

źródło: https://www.studiotwojegozdrowia.com

Dodaj komentarz