Jak wybrać dobrego notariusza?

Zamiast popełnić kosztowną pomyłkę np. ze swoim kredytem hipotecznym, lepiej wybrać dobrego notariusza. Będzie on naszym świadkiem przy wszystkich czynnościach, związanych z podpisywaniem umowy.

Lokalizacja

Dowiedzmy się, gdzie przyjmuje dobry notariusz w Białymstoku, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z jego usług. Najlepiej wybrać takiego prawnika, który znajduje się niedaleko naszego domu lub miejsca pracy. W ten sposób skrócimy sobie czas podróży. Korzystanie z usług usług notariusza, który znajduje się w zupełnie innym mieście jest stratą czasu i pieniędzy. Zwłaszcza jest to dotkliwe wtedy, gdy musimy często jeździć na spotkania. Szybkie wyszukiwania w mapach Google lub preferowanym urządzeniu GPS ujawni szacunkowy czas między nami a notariuszem. Notariusz powinien mieć biuro niedaleko nas.

Specjalizacja/kwalifikacja

Sprawdźmy, jakie kwalifikacje ma notariusz, aby upewnić się, że są one odpowiednie do naszych potrzeb. Większość notariuszy pokazuje swoje kwalifikacje i pola specjalizacji na swojej stronie internetowej, wizytówkach, opisie usług. Jeśli na przykład potrzebujemy dokumentów notarialnych dla dokumentów prawnych, prawdopodobnie będziemy chcieli wybrać takiego prawnika, który ma odpowiednie wykształcenie i/lub doświadczenie zawodowe w danym polu. Takie postępowanie zmniejsza ryzyko błędu, jednocześnie zachęcając do sprawnej współpracy.

Wynagrodzenie

Zawsze sprawdzajmy, jakich opłat wymaga dany notariusz. Sprawdzajmy rzeczywisty koszt usługi.

Komunikacja

Bardzo ważnym czynnikiem jest również komunikacja. Sprawdźmy, czy możemy skontaktować się łatwo z naszym notariuszem przez telefon. Jeśli nie, lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie innego specjalisty. Notariusz musi być dla nas dyspozycyjny, jeśli rzeczywiście ma nam pomóc. Jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji, chcemy mieć obok siebie prawnika, który sporządzał dla nas ważne dokumenty. Musimy się wtedy do niego dodzwonić. Doświadczeni notariusze cenią ważną rolę, jaką pełni komunikacja i kładą nacisk na to, aby być dostępnymi dla swoich klientów.

Dodaj komentarz